METAVERSEDE YENİ BİR İSİM

Kaynak:https://cointelegraph.com/news/mastercard-files-15-metaverse-and-nft-related-trademarks

Mastercard, gelir akışlarını artırmak ve sanal ekonomide rekabet gücünü korumak için Metaverse’e geçiş yaparak Visa ve American Express’e katılıyor.

Ödeme devi Mastercard, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine 15 NFT* ve metaverse ticari marka başvurusunda bulundu.

Başvuruların öne çıkanları arasında dijital varlıklarla etkileşime yönelik sanal bir topluluk için planlar, ödeme kartlarının Metaverse’de işlenmesi, indirilebilir dijital ürünlerin alıcıları ve satıcıları için çevrimiçi bir pazar, sanal gerçeklik etkinlikleri ve daha fazlası yer alıyor.

Şirketin “Paha biçilmez” sloganı için bir ticari marka başvurusu,  NFT’ler tarafından kimliği doğrulanmış sanat eseri, metin, ses ve video gibi multimedya dosyalarından oluşur . Başka bir uygulama , Metaverse ve diğer sanal dünyalarda mal ve hizmetlerin ödenmesi için kullanılan kart işlemlerini işlemek için kırmızı ve sarı “Çemberler” logosunun planlarını göstermektedir .

Ek bir patent, Mastercard adını Metaverse’deki kültürel etkinliklere, konserlere, spor etkinliklerine, festivallere ve ödül törenlerine ve ayrıca finansal eğitim seminerlerine ve programlarına dahil etmeyi amaçlamakta.

2020’de Visa, dijital bir para birimi oluşturmak için ilk olarak bir patent başvurusunda bulundu ve şu anda kart ağlarında yerel bir dijital para birimi geliştiriyor. American Express örneğinde, sanal ödeme kartlarıyla markalaşması, meta veri tabanındaki danışmanlık hizmetleri ve kartlarını bir NFT pazarında kullanmasıyla ilgili yedi uygulama var.

Ek olarak, bu kredi kartı şirketleri sanal ekonomide rekabetçi kalabilmek için çeşitli girişimlerde bulundu. Mastercard , blockchain ve kripto girişimlerinin işletmelerini ölçeklendirmesine yardımcı olmak için Start Path Crypto adlı üç aylık bir program oluştururken , Visa ayrıca girişimcilere küçük işletmelerini büyütmeleri için NFT’ler hakkında rehberlik etmeye yönelik kendi Creator Programını başlattı .

* Non-Fungible Token (NFT), başka bir eşi daha bulunmayan dijital varlık.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Patra Blog

Benzer Paylaşımlar

PARMESAN: COĞRAFİ İŞARET VE TERCÜME İNCELEMESİ

Kaynak: https://iprgezgini.org/2024/02/06/parmesan-daglari-singapurdan-cografi-isaret-tercumesi-ustune-zihin-acici-bir-karar/   Özlem Fütman’ın kaleme aldığı bu ilginç konu Coğrafi işaret konusunda tercümenin de öneminin altını çizmesi bakımınından aydınlatıcı. Tamamına yukarıda verilen linkten ulaşabileceğiniz

YAPAY ZEKA SAĞLIKTA ÇIĞIR AÇIYOR

Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/articles BBC’de yayınlanan habere göre İsveç’te yapılan bir araştırma, yapay zekanın meme kanseri için çekilen röntgenleri inceleyerek kanseri tespit edebileceğini ortaya koydu. Lund Üniversitesi’nden

HİSSEDEBİLEN HİPERSENSİTİF ROBOT EL

Kaynak: https://arstechnica.com/science/2023/05/hypersensitive-robot-hand-is-eerily-human-in-how-it-can-feel-things/   Biyonik uzuvlardan duyarlı androidlere kadar, bilim kurgudaki robotik varlıklar, biyoloji ve makine arasındaki sınırları bulanıklaştırıyor. Gerçek hayattaki robotlar filmlerdekilere kıyasla elbette şu

SAĞLIKTA YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ

Yapay zekanın gün geçtikçe gelişmesiyle, AI kullanım alanı da giderek genişliyor. Bu teknolojinin kullanımına geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Artık yapay zeka teknolojisi, sağlık

İletişim